W jakich godzinach funkcjonuje żłobek i przedszkole?

Żłobek i przedszkole Lula są czynne od godz. 7:00 do godz. 18:00, z tym, że zgodnie z "Ustawą o opiece nad dziećmi do lat 3" dziecko może przebywać w żłobku maksymalnie 10 godzin dziennie.

Jakie posiłki oferowane są dzieciom i w jakich godzinach są podawane?

Śniadanie rozpoczynamy o godz. 9:00, obiad o godz. 12:00, natomiast podwieczorek o godz. 15:00. Ze względów organizacyjnych godziny posiłków mogą ulec zmianie +/- 20 minut. Posiłki dostarcza nam catering „Szwajcarka”, aktualne menu jest dostępne tutaj. Oprócz standardowego menu zapewniamy także wyżywienie dla dzieci na diecie wegetariańskiej, bezmlecznej oraz bezglutenowej.

Czy Panie pomagają dzieciom przy jedzeniu?

Oczywiście. Dzieci zawsze mogą liczyć na pomoc opiekunów, choć dajemy im swobodę i uczymy samodzielnego spożywania posiłków. Zawsze zachęcamy do zjedzenia całego posiłku oraz pomagamy i karmimy te dzieci, które zmęczyły się nauką samodzielności :)

Czy dzieci bawią się na placu zabaw? Jak wyglądają spacery?

Do czasu przygotowania własnego przestronnego placu zabaw, który będzie znajdował się tuż przy wyjściu z naszego przedszkola, korzystamy z pobliskiego placu zabaw, a także często spacerujemy. Dzieci niechodzące lub dopiero uczące się chodzić jeżdżą w wózku spacerowym (6 osobowym), natomiast dzieci chodzące trzymają się węża spacerowego.

Kiedy dzieci śpią? Jak wygląda leżakowanie?

Dzieci żłobkowe oraz najmłodsze przedszkolaki, które jeszcze tego potrzebują, mają możliwość poobiedniej drzemki na wygodnych leżaczkach, od godz. +/- 13:00 do godz. +/-14.30. Podczas leżakowania w sali przebywa i czuwa nad dziećmi jedna z opiekunek. Gdy dziecko się obudzi, niezwłocznie podchodzi do niego opiekunka i odprowadza na drugą salę, gdzie może swobodnie pobawić się z kolejną opiekunką.

Dzieci, które nie potrzebują snu, mogą w tym czasie rysować, bawić się układankami lub słuchać bajek. 
W grupach starszych przewidziane są w tym czasie zajęcia dodatkowe oraz zajęcia na świeżym powietrzu.

Jakie zajęcia są prowadzone w żłobku?

Lista zajęć regularnie prowadzonych w naszym żłobku jest dostępna tutaj.

Jakie zajęcia są prowadzone w przedszkolu?   

Lista zajęć regularnych prowadzonych w naszym przedszkolu jest dostępna tutaj.

Zapraszamy również do skorzystania z oferty zajęć dodatkowych.

Jak liczna jest grupa żłobkowa? Ile jest opiekunek?

W grupie żłobkowej jest 8 dzieci. Zgodnie z ustawą grupą 8 dzieci zajmuje się 1 opiekunka wraz z pomocą.

Jak liczne są grupy przedszkolne? Ilu jest nauczycieli?

Grupy przedszkolne w zależności od ilości i wieku zapisanych dzieci liczą od 15 do 20 osób. W każdej grupie 3- i 4-latków pracuje dwóch nauczycieli: nauczyciel wychowawca, nauczyciel lub pomoc wychowawcy. 
Z każdą grupą 5 i 6-latków pracuje jeden nauczyciel wychowawca.

Czy placówka ma tzw. przerwę wakacyjną?

Od 2019 r. przedszkole na ul. Syreny 20 będzie placówką publiczną i tak, jak wszystkie placówki publiczne będzie miało tzw. przerwę wakacyjną. W czasie przerwy wykonywane są prace remontowe i konserwatorskie, przygotowujące placówkę na kolejny rok funkcjonowania. Termin przerwy jest ustalany i uzgadniany z Kuratorium Oświaty na początku roku kalendarzowego. W tym czasie dzieci mogą uczęszczać do wyznaczonych przedszkoli dyżurujących.