W jakich godzinach funkcjonuje żłobek i przedszkole?

Żłobek i przedszkole Lula są czynne od godz. 7:00 do godz. 18:00, z tym, że zgodnie z "Ustawą o opiece nad dziećmi do lat 3" dziecko może przebywać w żłobku maksymalnie 10 godzin dziennie.

Jakie posiłki oferowane są dzieciom i w jakich godzinach są podawane?

Śniadanko rozpoczynamy o godz. 9:00, obiad o godz. 12:00, natomiast podwieczorek o godz. 15:00. Ze względów organizacyjnych godziny posiłków mogą ulec zmianie +/- 20 minut. Posiłki dostarcza nam firma „Best Catering”, specjalizująca się w żywieniu zbiorowym dzieci. Aktualne menu jest dostępne tutaj. Oprócz standardowego menu zapewniamy także wyżywienie dla dzieci na diecie wegetariańskiej, bezmlecznej oraz bezglutenowej.

Czy Panie pomagają dzieciom przy jedzeniu?

Oczywiście, jeśli jest taka potrzeba. Dzieci zawsze mogą liczyć na pomoc opiekunów, choć dajemy im swobodę i uczymy samodzielnego spożywania posiłków. Zawsze zachęcamy do zjedzenia całego posiłku, a w żłobku pomagamy i karmimy te dzieci, które zmęczyły się nauką samodzielności :)

Czy dzieci bawią się na placu zabaw? Jak wyglądają spacery?

Korzystamy z doskonale wyposażonego i atestowanego placu zabaw, zlokalizowanego na tyłach budynku naszego żłobka i przedszkola. Często także spacerujemy. Dzieci niechodzące lub dopiero uczące się chodzić jeżdżą w wózku spacerowym (6 osobowym), natomiast dzieci chodzące trzymają się węża spacerowego.


Kiedy dzieci śpią? Jak wygląda leżakowanie?

Dzieci żłobkowe oraz najmłodsze przedszkolaki, które jeszcze tego potrzebują, mają możliwość poobiedniej drzemki na wygodnych leżaczkach, od godz. +/- 12:30 do godz. +/-14.00. Podczas leżakowania w sali przebywa i czuwa nad dziećmi jedna z opiekunek, nauczyciel lub pomoc nauczyciela. 

Dzieci, które nie potrzebują snu, mogą w tym czasie rysować, bawić się układankami, słuchać bajek lub muzyki relaksacyjnej. 
W grupach starszych przewidziane są w tym czasie zajęcia dodatkowe oraz zajęcia na świeżym powietrzu.

Jakie zajęcia są prowadzone w żłobku?

W żłobku Lula oferujemy maluchom udział w zajęciach umuzykalniających metodą Gordona, zajęcia logopedyczne grupowe, zajęcia z elementami integracji sensorycznej, zajęcia kreatywne – plastyczne, zajęcia ruchowe oraz typowo muzyczne, podczas których uczymy się piosenek i wierszyków.

Jakie zajęcia są prowadzone w przedszkolu?

Obecnie funkcjonujemy w reżimie sanitarnym, wejścia osób dotychczas współpracyjących z naszymi placówkami są ograniczone do nauczyciela języka angielskiego oraz logopedy.

Lista zajęć regularnych, standardowo prowadzonych w naszym przedszkolu jest dostępna tutaj

Ile jest grup w żłobku i ile osób liczą? Ile jest opiekunek?

Łacznie w naszym żłobku może przebywać 26 maluchów. Dzielimy się na grupy wiekowe w zależności od potrzeb i frekwencji dzieci. Przy pełnej frekwencji 26 osób zatrudniamy 4 opiekunki.

Jak liczne są grupy przedszkolne? Ilu jest nauczycieli?

Mamy 2 grupy przedszkolne, które w zależności od ilości i wieku zapisanych dzieci liczą maksymalnie 15 osób. W każdej grupie pracuje nauczyciel oraz pomoc wychowawcy. 

Czy placówka ma tzw. przerwę wakacyjną?

Przedszkole jest placówką tzw. "konkursową", funkcjonuje tak, jak przedszkole publiczne i tak jak inne placówki publiczne ma tzw. przerwę wakacyjną. W czasie przerwy wykonywane są prace remontowe i konserwatorskie, przygotowujące przedszkole na kolejny rok funkcjonowania. Termin przerwy jest ustalany i uzgadniany z Kuratorium Oświaty i Wydziałem Oświaty i Wychowania, zwykle na początku roku kalendarzowego. Przerwa wakacyjna trwa 2 lub 3 tygodnie. W tym czasie dzieci mogą uczęszczać do wyznaczonych przedszkoli dyżurujących.

Żłobek pracuje przez cały rok, bez przerwy wakacyjnej, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, a także dni tzw. międzyświątecznych, ustalanych na początku każdego roku szkolnego przez dyrektora placówki.