Warszawski Bon żłobkowy

Warszawski bon żłobkowy to 400 złotych miesięcznie wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi, zachęta do poszukiwania i podjęcia pracy oraz płacenia tutaj podatków. Od 1 czerwca wnioski o jego przyznanie będą mogły składać rodziny z wyższym dochodem na jedną osobę. Po decyzji władz Warszawy, kryterium dochodowe zwiększyło się z 1922 zł do 2 883 zł netto.

Warszawski bon żłobkowy otrzymują rodzice, którzy pracują, mieszkają i płacą podatki w stolicy i nie są na urlopie wychowawczym. Jest przyznawany na dziecko w wieku od ukończenia pierwszego roku życia do dnia objęcia go wychowaniem przedszkolnym, nie później niż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia. To finansowe wsparcie można otrzymać, gdy oczekuje się na miejsce w publicznym żłobku i ma się już zawartą umowę na świadczenie usług opiekuńczych z placówką niepubliczną. Do tej pory kryterium dochodowe wynosiło 1922 zł netto na jedną osobę w rodzinie.

Na kolejny okres świadczenia, rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski od czerwca w formie papierowej lub elektronicznie. Według nowych zasad warszawski bon żłobkowy będzie przyznawany od września tego roku.
Na warszawski bon żłobkowy ratusz przeznaczył w tym roku 21 mln zł. Łącznie, w latach 2018-2022, miasto na ten cel zabezpieczyło ponad 100 mln zł.

Zasady, terminy i informacja o wymaganych dokumentach są dostępne na stronie https://bonzlobkowy.um.warszawa.pl/.