W jakich godzinach funkcjonuje żłobek i przedszkole?

Żłobek i przedszkole Lula są czynne od godz. 7:00 do godz. 18:00, z tym, że zgodnie z "Ustawą o opiece nad dziećmi do lat 3" dziecko może przebywać w żłobku maksymalnie 10 godzin dziennie.

Jakie posiłki oferowane są dzieciom i w jakich godzinach są podawane?

Śniadanko rozpoczynamy o godz. 9:00, obiad o godz. 12:00, natomiast podwieczorek o godz. 15:00. Ze względów organizacyjnych godziny posiłków mogą ulec zmianie +/- 20 minut. Posiłki dowozi nam catering „Smakuś”, aktualne menu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce "Organizacja", obok planu dnia. Oprócz standardowego menu zapewniamy także wyżywienie dla dzieci na diecie wegetariańskiej, bezmlecznej oraz bezglutenowej.

Czy Panie pomagają dzieciom przy jedzeniu?

Oczywiście. Dzieci zawsze mogą liczyć na pomoc opiekunów, choć dajemy im swobodę i uczymy samodzielnego spożywania posiłków. Zawsze zachęcamy do zjedzenia całego posiłku oraz pomagamy i karmimy te dzieci, które zmęczyły się nauką samodzielności :)

Czy dzieci bawią się na placu zabaw? Jak wyglądają spacery?

Korzystamy z doskonale wyposażonego i atestowanego placu zabaw, zlokalizowanego na tyłach budynku naszego żłobka i przedszkola. Często także spacerujemy. Dzieci niechodzące lub dopiero uczące się chodzić jeżdżą w wózku spacerowym (6 osobowym), natomiast dzieci chodzące trzymają się węża spacerowego.
Kiedy dzieci śpią? Jak wygląda leżakowanie?Dzieci żłobkowe oraz najmłodsze przedszkolaki, które jeszcze tego potrzebują, odpoczywają po obiedzie, od godz. +/- 12:30 do godz. +/-14.30. Podczas leżakowania w sali przebywa i czuwa nad dziećmi jedna z opiekunek. Gdy dziecko się obudzi, niezwłocznie podchodzi do niego opiekunka i odprowadza na drugą salę, gdzie może swobodnie pobawić się z kolejną opiekunką.

Jakie zajęcia są prowadzone w Żłobku Lula?

W żłobku Lula oferujemy maluchom udział w zajęciach umuzykalniających metodą Gordona, prowadzonych z niezwykłym zaangażowaniem przez sympatyczne małżeństwo „Gordonki Pa Pa Tki”. Oferujemy także zajęcia logopedyczne grupowe, zajęcia z elementami integracji sensorycznej, zajęcia kreatywne – plastyczne, zajęcia ruchowe oraz typowo muzyczne, podczas których uczymy się piosenek i wierszyków.

Ile jest grup w żłobku i ile osób liczą?

Posiadamy trzy grupy żłobkowe zbliżone wiekowo, każda grupa liczy do 8 osób.

Ile opiekunek zajmuje się dziećmi w żlobku?

Łącznie na trzy grupy żłobkowe przypadają cztery opiekunki. W każdej grupie jest jedna opiekunka, a czwarta dopomaga każdej z grup, w zależności od potrzeb i rodzaju aktualnie prowadzonych zajęć.

Czy placówka ma tzw. przerwę wakacyjną?

Żłobek i przedszkole pracuje przez cały rok, bez przerw, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, a także dni tzw. międzyświątecznych, ustalanych na początku każdego roku szkolnego przez dyrektora placówki.